Facebook Messenger özellikleri soğuk bir karpuz gibi tatlı ve serinleticidir.

İşte Bilinmeyen Facebook Messenger Özellikleri

  1. Arkadaşlarınıza konum gönderebilirsiniz
  2. Aynı anda 50 kişiyle sesli grup aramaları yapabilirsiniz
  3. Messenger’da gizli oyunlar oynayabilirsiniz
  4. Facebook hesabınız olmasa da Messenger’ı kullanabilirsiniz

Yazın sıcağında Facebook verilerinden alınan serinletici Facebook Messenger Özellikleri

Google Play’den Facebook Messenger indiren kişi sayısı: 1 milyar aşkın.
Dünya çapında internetten yapılan konuşmaların %12’si Facebook Messenger üzerinden oluyor.
Günde 1 milyon aşkın video görüşmesi Facebook Messenger üzerinden yapılıyor.

Facebook hesabınız olmasa da Messenger’ı kullanabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey Messenger uygulamasını telefonunuza indirmek. Hoş geldiniz ekranında “Facebook’ta değil misiniz?” seçeneği ile isim, telefon numarası ve fotoğraf bilgilerinizi girerek Messenger’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Messenger’ı Facebook’a giriş yapmadan kullanmak isterseniz ise web tarayıcınıza “Messenger” yazarak, ek Facebook özellikleri olmayan, Messenger’a özel siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza konum gönderebilirsiniz

Ekranın sağ alt köşesindeki üç nokta ikonuna veya lokasyon ikonuna tıklayın, arzu edilen lokasyonu arayın ve belirttiğiniz konumun yerini gösteren haritayı arkadaşlarınıza gönderin.

Sesli grup aramaları yapabilirsiniz

Grup aramaları özelliği sayesinde Messenger üzerinden aynı anda 50 kişiyle konuşabilirsiniz ! Grup araması başlatmak için Messenger’daki grup konuşmalarından birine, ardından da ekranın sağ üst köşesindeki “Grup Araması Başlat” ikonuna tıklayın. Gruptan aramak istediğiniz kişileri seçin ve “Arama Başlat”’a tıklayın

Messenger’da gizli oyunlar oynayabilirsiniz

Üçüncü parti uygulamaları indirmenize gerek kalmadan basketbol ve satranç oynamanızı sağlayan gizli bir özelliği bulunuyor. Basketbol oyunu başlatmak için arkadaşınıza basketbol emojisi gönderip, ekranda beliren topa tıklamanız yeterli oluyor. Benzer şekilde, “@fbchess play” yazıp gönderdiğinizde ise satranç oyunu başlıyor. EURO 2016 ile beraber yeni kullanıma sunulan futbol oyununu oynamak için de arkadaşlarınıza futbol topu emojisi gönderebilirsiniz.

Tatlı Facebook Messenger Özellikleri bir konuşmanın ötesinde olan bir program ve bu tatlı serin özellikleri ile canınız bir karpuz çekti farkındayım.

Bizler Oki Medya olarak dijital dünyanın en güncel bilgilerini size sunuyoruz. Ayrıca Dijital Pazarlamada çözüm ortağı olmayı hedef ediniyoruz. Bizimle iş ortağı olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.