Sticker dediğimizde en popüler olan ve akla ilk gelen Snapchat, sticker ve filtre kullanımıyla çok sayıda kullanıcının beğenisini topluyordu. Bu yeni trende Twitter da ayak uydurdu ve Sticker eklentisi ile karşımıza çıkıyor.

Twitter, bu kez de Sticker eklentisi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Popüler mobil uygulamaların hayatımızdaki yeri gün geçtikçe büyüyor. Twitter, Stickers güncellemesini ve nasıl kullanılacağını resmi blog sayfasında kullanıcılarla paylaştı.

Peki ama nedir bu Stickers?

İş dünyasında en önemli noktalardan biri akılda kalmaktır. Broşürler, el ilanları ve diğer reklam materyalleri bir bakıma hep bunun içindir. Stickerlar da diğer reklam araçları gibi firmanın tanıtımını gizliden gizliye yaparlar ama diğer reklam araçlarından bazı farklılıklarla ayrılırlar. Diğer reklam araçlarında ürünler, kampanyalar ya da hizmetler hakkında bilgiler verilirken, stickerslar ile kullanıcıya deneyim eğlence ile markanın akılda kalması, daha çok kullanılması ve ihtiyaç anında kolayca ulaşılması hedeflenir.

Sticker Etikeletme, Stickers Arama ve daha fazlası

Çok yakında yayına alınacak olan yeni özellik ile birlikte kullanıcılar Twitter’da Stickers’lara uygun olarak arama da yapılabilecek. Kullanıcılar Stickers’ları aynı hashtag’ler gibi aratabilecek. Örneğin makarna yerken çekilmiş olan fotoğrafınızın üzerine makarna ikonu eklerseniz, Twitter’ın arama motorunda makarna ikonunu arattığınızda Tweet’inizi bulabileceksiniz. Ayrıca Stickers’larla etiketleme de yapabilecek, bu sayede arşivlerinizi organize edebileceksiniz.

Bizler Oki Medya olarak dijital dünyanın en güncel bilgilerini size sunmakla kalmıyor dijital pazarlamada çözüm ortağı olmayı hedef ediniyoruz. Bizimle iş ortağı olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.