Microsoft canlı yayın savaşına katılıyor!

Günümüzde canlı yayıncılık özellikle, oyun yayıncılığı ve Youtuber’lık artık çok moda. Eğer halen bu alana katılmadıysanız acele etmenizde fayda var, çünkü canlı yayın servisi sağlayan alanlarda da istediğiniz kullanıcı adları sizden önce alınabilir ve şu an karşılaşabileceğiniz fırsatlarda ilerde kaybolabilir. Bu alanlar şirketler için ise gözden kaçınılmaz bir hal almaya başlıyor. Microsoft da sanıyoruz bu düşünceyle yola çıktı ve bu kitlenin farkında o yüzden Microsoft kısa bir sürede 100 binden fazla kullanıcıya ulaşan canlı yayın servisi Beam’i bünyesine kattığını duyurdu.

Beam’i satın alan Microsoft, bu hamlesiyle Twitch ve YouTube’un karşısına rakip olarak çıkıyor.

Microsoft, Beam servisini Xbox platformuna entegre edeceğini söyledi. Beam servisinin Xbox platformuna entegre edilmesiyle canlı yayın platformunun kullanıcı sayısını artıracağını ve daha eğlenceli hale getireceğini söylemek mümkün. Evet, bu demek oluyor ki Microsoft da artık kendi “Twitch servisine” sahip ve canlı yayın savaşına katıldı.

 

 

Bizler Oki Medya olarak dijital dünyanın en güncel bilgilerini size sunuyoruz. Ayrıca Dijital Pazarlamada çözüm ortağı olmayı hedef ediniyoruz. Bizimle iş ortağı olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.