Google geçmişinizi  tek bir yerde görebileceğiniz bir uygulama olan My Activity Google, kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bu uygulama ile artık Chrome geçmişinize gitmenize gerek kalmadan tek bir yerden Google geçmişinize ulaşabilecek gün bazlı hangi zamanda hangi sitelerde dolaştığını görebileceksiniz.

Bilindiği üzere Google, bizim hakkımızda milyonlarca belki milyarlarca bilgiyi depolayan ve hakkımızda belki en fazla dataya sahip olan şirket. Bu yüzdendir ki dünyanın da en değerli şirketlerin ilk başında yerini alıyor. Sürekli kullanıcı deneyimini ön planda tutan ve her zaman kendini güncelleyip insanlara yeni vizyonlar katan Google, yeni bir hizmeti olan My Activity Google’ı da böylelikle sunmuş oldu. Sizi daha fazla merakta bırakmadan işte buradan My Activity Google’a ulaşabilirsiniz.

Google kullanıcılarına daha iyi ve kaliteli reklamlar vermek için uzun süredir insan alışkanlıklarını araştırmaktadır. Bu araştırmaların sonucunda biriken dataların da nasıl oluştuğunu belki My Activity Google ile belki daha net anlayabilirsiniz.

My Activity Google Resim

My Activity Google Resim

My Activity Google’ı biraz daha yakından tanıyalım.

Öncelikle Google geçmişinizin ne demek olduğunu biraz açmak istedim. Google geçmişi, sizin kullandığınız Google hizmetlerinin tümü. Bunların başında Chrome, Youtube, Google aramaları, Google Play, Google Haritalar, Android ve dahası… Bu Google uygulamalarını kullandığında senin bir Google geçmişin oluşur. Bu geçmiş ile Google, senin davranış alışkanlıklarını inceleyip sana uygun ve etkili bir şekilde ulaşmaya çalışır.

 O halde My Activity Google’ın bize faydası ne?

Bu yeni uygulama ile artık Chrome’dan geçmişinizi gitmek yerine, tek bir yerden tüm geçmişinize gidebileceksiniz. Ayrıca geçmişinizde durmasını istemediğiniz şeyleri spesifik olarak silebileceksiniz. Örnek vermek gerekirse spesifik olarak Youtube’daki geçmişinizi silebileceksiniz. Üstelik diğer geçmişlerinize dokunmadan. Bu da bizlere Google geçmişimizde hakimiyet alanı açmaktadır. Böylelikle Google’da istemediğiniz davranış alışkanlıklarını kaydetmekten kurtuluyor. Yani bir nevi hem Google’ın işine geliyor, hemde kullanıcının…

My Activity Google

My Activity Google

Sizde kendi Google geçmişinizi öğrenmek istiyorsanız ve bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız myactivity.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bizler Oki Medya olarak dijital dünyanın en güncel bilgilerini size sunmakla kalmıyor dijital pazarlamada çözüm ortağı olmayı hedef ediniyoruz. Bizimle iş ortağı olmak istiyorsan, bizimle iletişime geçebilirsin.