Hazır e-ticaret paketlerinin dijital dünyaya adım atarken kısıtlı bütçeleri olan özellikle KOBİ’ler ve yeni girişimciler için oldukça ekonomik çözümleri bulunmaktadır.

Orta ölçekli bir firma sahibi veya bir girişimci olarak e-ticaret konusunda faaliyet göstermek istiyorsanız öncelikle bir e-ticaret web sitesi sahibi olmanız gerekiyor. Tabii ki eğer sadece market place olarak tabir edilen pazar yeri olarak işleyen mecralarda bulunmak sizin için yeterliyse buna gerek görmeyebilirsiniz. Ancak marka olma yolunda kendi web sitenizin olması kesinlikle şart.

Eğer bu iş için kendi e-ticaret sitenizi sıfırdan tasarlayıp yaptırmak istiyorsanız hemen söyleyeyim bol sıfırlı bir bütçeye sahip  olmanız gerekiyor. Tabii bu noktada pes edip de vazgeçmek olmaz. Dijital Dünyada her şeye bir çözüm var. Bu noktada faaliyet gösteren bir çok yazılım firmasının hazır e-ticaret paketlerinden faydalanabilirsiniz, hem de oldukça ekonomik fiyatlarla. Hazır e-ticaret paketlerinin avantajları nelerdir gelin bir inceleyelim.

1- Ekonomik Olması

Üstte de belirttiğim gibi işin en önemli kısmı olabildiğince size özel ve aynı zamanda da ekonomik çözümler sunması. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi piyasada normal fiyatların da altında satılan açık kaynak kodlu hazır paketler. Açık kaynak koduyla üretildiklerinden dışarıdan müdahale edilmesi muhtemel olan bu paketlerde güvenlik açısından başınız ağrıyabilir. Bu nedenle yazılımın arkasında duran güvenilir bir firmanın sistemini tercih etmek çok mühim.

2- İhtiyaca Yönelik Olarak Modifiye Edebilir Olması

Hazır e-ticaret paketlerinin bir diğer avantajı ise hazırlanmış olan paketlerden size uygun olanı seçebilme imkanı sunmasıdır. Böylelikle en baz paketten, en dolu pakete kadar size uygun özelliklere sahip bir paketi seçerek, kullanmadığınız özellikler için para ödemenize gerek kalmaz. Zaman içerisinde ihtiyaç duymanız durumunda da istediğiniz herhangi bir özelliği ekletmeniz mümkün.

3- Sürekli Güncellemeler ile Yenilikleri Takip Etme

Eğer gerçekten alt yapısı ve yazılım ayağı kuvvetli bir firmadan hizmet alıyorsanız,  sürekli gelişen teknolojileri takip etmek için ayrıca uğraşmanıza gerek kalmaz. Yazılım ekipleri sürekli olarak bu konuda iyileştirme ve güncelleştirmeler yaptığı için sizin de sisteminiz otomatik olarak bu gelişmelerden faydalanacaktır.

4- Entegrasyonlar

Entegrasyon web sitenizin diğer sitelerle entegre olabilmesidir. Yani başka sitelerde yer alan ürünleri kendi sitenizde,  dilerseniz de sizin sitenizde yer alan ürünleri farklı sitelerde yayınlayabilmenize olanak verir. Yine hazır e-ticaret paketlerinde bu özelliklere dilerseniz sahip olabilirsiniz.

5- Güvenlik ve Altyapı

Bir e-ticaret sitesinin belki de tasarımından ve özelliklerinden daha önemli olan kısmı elbette ki güvenlik. Bankaların sanal poslarından faydalanabilmek için de geçmeniz gereken pek çok güvenlik kontrolünü de yine bu hazır e-ticaret paketlerini kullanarak rahatlıkla geçebilirsiniz. Otomatik yedeklenen veri tabanınız ve diğer ek güvenlik önlemleri sayesinde sizin ek bir güvenlik harcaması yapmanıza gerek kalmaz.

Bu konuda Oki Medya Türkiye’nin 1 numaralı e-ticaret yazılım firması olan Ideasoft firmasının bayisi olarak uzman kadrosuyla size hizmet vermeye hazır. Daha detaylı bilgi için dilerseniz E-Ticaret Danışmanlığı sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.