Youtube hepimizin bildiği üzere dünyanın en büyük video paylaşım sitesi. Sürekli üyeliği artmakta sürekli  yeni videolar ve kanallar eklenmekte. Peki siz hangi konuyla ilgileniyor ve ne tür videolar çekip paylaşmak istiyorsunuz sorusunun cevabını kendinizde bulduktan sonra size  kolaylık sağlayacak bir kaç noktayı paylaşmak istiyoruz.

Sayfanız nasıl olmalı?

Öncelikle ücretsiz olarak açabildiğiniz kanalınızda dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır.

Kanalınızın ismi / Teması ve bu temayı açıklayıcı unsurlar. Anlaşılır bir isim ama aynı zamanda dikkat çekici olmalı. Türkçe karakter kullanmamakta sizler açısından yarar var. Kanalınızın neyle ilgili olduğunu daha doğrusu temasını açıklayan kısa bir metin yazmanızda fayda var. Gelen insanlar bilgilenecek, ilgi odağıyla doğru orantılı olarak kitleniz artacaktır. Metinin yanına birde kısa bir tanıtıcı video koymanız, youtube gibi bir video paylaşım sitesinde işinize çok yarayacaktır. Videonuzu kanalın manşet kısmına sabitlemeniz yeni gelenlerin sizi daha hızlı tanımasına olanak sağlayacaktır.

Youtube da subscribe yani abonelik çok önemli. Ne kadar takipçiniz varsa videonuz ilk yüklendiği anda okadar izlenecek demektir. Dolayısıyla sayfa tasarımınız tanıtımınız sizin genel profilinizi tamamlayacaktır. Daha fazla kişiye ulaşmak için mutlaka diğer sosyal ağlarda sayfanız olmalı ve birlikte hareket etmelisiniz. Twitter, Facebook v.b. diğer sosyal ağlardan yapacağınız ekstra tanıtımlar kanalınız abone sayısının daha da artmasına hızlı ilerlemenize vesile olacaktır.